Dlaczego warto pić DōMatcha®?

  1. Matcha jest najwyższym źródłem naturalnej L-teaniny, rzadkiego aminokwasu który pomaga osiągnąć stan relaksu i koncentracji. L-teanina wpływa bezpośrednio na dobre samopoczucie i pomaga w podejmowaniu wyzwań życia codziennego.
  2. Matcha zapewnia przedłużony zapas energii na okres do 4 godzin. Ponadto w odróżnieniu od kawy, odczyn kofeiny w matcha jest alkalizujący, a nie kwasowy.ImageDoMatchaHealthBenefitV2_2014
  3. Matcha jest silnym antyoksydantem*. Według oceny ORAC posiada potężną dawkę 1384 jednostek antyoksydacyjnych na gram! Jest to znacznie więcej niż granaty (29 jednostek/g), jarmuż (17.7 jednostek/g) czy suszone śliwki (57.7 jednostek/g).
    *Antyoksydanty, inaczej nazywane przeciwutleniaczami, to związki usuwające z organizmu człowieka nadmiar wolnych rodników. Spowalniają procesy starzenia organizmu oraz  zapobiegają rozwojowi chorób określanych jako cywilizacyjne.
  4. Jest to jedyna forma herbaty, w której cały liść jest zużywany, co daje 100% potężnego arsenału składników odżywczych, witamin, minerałów, przeciwutleniaczy i aminokwasów – dzięki temu matcha jest jednym z najzdrowszych napojów na ziemi.

 

 

Dlaczego DōMatcha?

Post a comment