DōMatcha 4 FIT

Wszyscy słyszeliśmy o japońskiej zielonej herbacie matcha i o zdrowotnych benefitach, które oferuje, ale niewielu z nas rzeczywiście ją piło.

Muszę przyznać: kiedy po raz pierwszy usłyszałem o zielonej herbacie i jej zdolnościach pomagających w utracie wagi, energii i koncentracji, które daje na cały dzień, wzruszyłem ramionami myśląc, że to tylko kolejna modna metoda zdrowego stylu życia. Potem przeczytałem aktualne badania sugerujące, że codzienna dieta bogata w zieloną herbatę matcha wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej oraz znaczącąimagedomatchasports06_2016 utratę wagi.

Kiedy po raz pierwszy przeczytałem o tradycyjnej japońskiej zielonej herbacie matcha, która ma 137 razy więcej przeciwutleniaczy niż zwykła zielona herbata, jest jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy i przez wielu nazywana „najzdrowszym napojem na ziemi”, od tego momentu dzielę się z każdym o fenomenalnych właściwościach tego magicznego eliksiru i wszystkich korzyściach płynących z picia zielonej herbaty matcha posiadającej osiemsetletnią tradycję.

MATCHA ZWIĘKSZA METABOLIZM

Jedna z najpotężniejszych korzyści zielonej herbaty to jej wpływ na przemianę materii. Matcha naturalnie przyśpiesza metabolizm organizmu, co udowodniono w badaniach, przeprowadzonych między innymi przez American Journal of Clinical Nutrition, gdzie wykazano, że spożywanie zielonej herbaty matcha zwiększa naturalną szybkość spalania kalorii o 400%!

ZWIĘKSZA UTLENIANIE TŁUSZCZU

W badaniu opublikowanym przez Narodowy Instytut Zdrowia, wykazano że zielona herbata zwiększa spalanie tłuszczy średnio o 17%, wykazując tym samym, skuteczne selektywne spalanie tłuszczu poprzez wykorzystanie go jako naturalnego źródła energii. Działanie to umożliwione jest głównie dzięki antyoksydantom zawartym w zielonej herbacie matcha, które usuwają wolne rodniki przyśpieszając jednocześnie proces spalania tłuszczy w komórkach.

ZWIĘKSZA WYTRZYMAŁOŚĆ PODCZAS ĆWICZEŃ

Zielona herbata matcha zwiększa wytrzymałość podczas ćwiczeń. Badania wykazały dwa zasadnicze determinanty, które wpływają za zwiększenie efektywności treningu. Wzrost metabolizmu oraz wykorzystanie tłuszczu jako naturalnego źródła energii pozwala o 30% wydłużyć czas ćwiczeń. Wyobraź sobie dłuższy i efektywniejszy trening pijąc zieloną herbatę matcha!

POPRAWIA OGÓLNY STAN ZDROWIA

Jaki jest sens odchudzania bez poprawy zdrowia? W przeciwieństwie do syntetycznych odchudzających pigułek, diet czy parafarmaceutyków, picie zielonej herbaty matcha nie ma praktycznie żadnych negatywnych skutków ubocznych. Jej codzienne spożywanie radykalnie wpływa na korzystne samopoczucie i stan zdrowia. W związku z ogromną zawartością l-teaniny, zielona herbata matcha poprawia przepływy mózgowe, a co za tym idzie wspomaga koncentrację i reguluje rytm dobowy. Największa zawartość przeciwutleniaczy zwalcza wolne rodniki chroniąc tym samym nasze komórki przed utlenianiem i niszczeniem błony komórkowej utrzymując nasz organizm w zdrowiu.

MATCHA FIT

W związku z największą zawartością przeciwutleniaczy (analiza ORAC – 1384j/g) nie bez kozery matcha uznawana jest za najzdrowszy napój na ziemi. Czyli wybór jest oczywisty… 🙂

Ogromna zawartość antyoksydantów, chlorofilu, l-teaniny oraz związków mineralnych w zielonej herbacie matcha wynika z faktu, że matcha pochodzi z ręcznie zerwanych liści u szczytu krzaka zielonej herbaty i startych na aksamitny, jaskrawo zielony pył. Matcha jest jedyną herbatą na kuli ziemskiej w której wypijasz cały liść. Jest to oryginalna , organiczna zielona japońska herbata.

TOWARZYSZ TWOJEGO TRENINGU

Postać startego liścia daje nam dużą swobodę przyrządzania energetycznego napoju na trening. Nie Matcha Smoothie with pineapple, kale and coconutmusisz jej zaparzać wystarczy wrzucić jedną miarkę do bidonu, energicznie wymuszać, dolać pozostałą część wody i gotowe 🙂

Po treningu możesz przygotować smoothie z mleka migdałowego lub kokosowego ze szpinakiem, jarmużem, ananasem i kiwi. Szereg przepisów znajdziesz na naszej stronie interentowej oraz Facebooku.

www.vitaminsandmore.pl

 

Teraz picie japońskiej zielonej herbaty będzie już dla Ciebie zupełnie proste…
Smacznego 🙂

DōMatcha

 

 

Post a comment