John Harrison“Marka DōMatcha® w pełni odzwierciedla wyrównanie Wschodu i Zachodu. DōMatcha® była katalizatorem i narzędziem do zjednoczenia szesnastu pokoleń japońskiej rodziny mistrzów herbaty (Handa) z rodziną zachodnią (Andrews), która od 4 pokoleń ma japońskie korzenie. Nazwa DōMatcha® oznaczająca “Droga lub podróż matcha” to kierunek, który obie rodziny przyjęły by znaleźć się tam, gdzie jesteśmy dzisiaj… Produkujemy najlepsza Matcha na rynku. Jeszcze 10 lat temu zielona herbata była egzotyką, nieznaną poza Japonią. Dziś, w Ameryce Północnej marka DōMatcha® jest numerem jeden wśród herbat matcha i posiada rzesze konsumentów doceniających jej smak, doświadczenie i korzyści dla zdrowia. Partnerstwo wschodu i zachodu ma teraz wspólne cele na rynkach europejskich. By cieszyć się i rozwijać. “

– John Harrison, CEO & President

Podróż DōMatcha® rozpoczęła się, gdy John Harrison, właściciel Andrews & George Co. i EcoTrend Ecologics Ltd., wrócił do Japonii w poszukiwaniu partnera w dążeniu do sprowadzenia do Ameryki Północnej tej części japońskiej duszy. Podroż do Japonii była dla Johna powrotem do korzeni przodków. Andrews & George Co., spółka dominująca DōMatcha® należała do grupy wielkiej spółki ojca Johna. Ich długie i dostatnie funkcjonowanie trwało aż cztery pokolenia. W 1891 roku była pierwszą firmą zagraniczną posiadającą centralę w Tokio, a w 1902 roku firma importowała pierwszy samochód do Japonii.

Buhei Handa (13 Następca Klanu Handa)

Buhei Handa (13 Następca Klanu Handa)

Zamiarami Johna było budowanie w przyszłości długich i silnych stosunków partnerskich. Znalazł idealnego partnera, jednego z najstarszych i najbardziej znanych dostawców Matcha w Japonii. Pochodzi z Tokio, magicznego miejsca gdzie najlepsza zielona herbata jest kultywowana od ponad 300 lat. Aby doskonalić produkt DōMatcha® John nawiązał współpracę ze słynnym Mistrzem Herbaty, Panem Kazunori Handa, który przekazał wiele cennych wskazówek. Tak zaczęła się historia DōMatcha®.

sssss

s

s

s

Charlie Chaplin w ceremonii parzenia herbaty z gospodarzem Kinroku Handa

Charlie Chaplin podczas ceremonii parzenia herbaty z gospodarzem Kinroku Handa

DōMatcha® jest synergią Wschodu i Zachodu. Została stworzona w celu wprowadzenia na rynek północnoamerykański najbardziej autentycznej zielonej herbaty o najwyższej jakości. W duchu tradycyjnej ceremonii parzenia zielonej herbaty, DōMatcha® stara się gromadzić ludzi z rożnych środowisk i kultur. Starożytna ceremonia herbaty to zasady czystości, harmonii, szacunku i spokoju. DōMatcha® została stworzona, aby uczcić ten sposób życia.