Nordic Naturals jest liderem w branży suplementów oleju rybiego. Wyznacza standardy doskonałości w dziedzinie czystości, świeżości, smaku i trwałości. Ich działanie ukierunkowane jest na prowadzenie innowacyjnych badań naukowych i klinicznych, recenzowanych przez czołowych ekspertów na całym świecie. Oleje rybie Nordic Naturals mają świetną reputację i uznawane są za skuteczne, czyste i świeże, przez co regularnie wybierane są przez niezależne instytucje badawcze i uniwersytety, takie jak Harvard, Columbia, Duke, UCLA i Cedars-Sinai Medical Center do prowadzonych przez nie badań. Dotychczas opublikowano ponad 40 badań, kolejnych 40 jest w toku. Produkty Nordic Naturals są dystrybuowane do ponad 30 krajów na 6 kontynentach.

Nordic Naturals wytwarza wszystkie produkty w Norwegii, gdzie obowiązują najwyższe standardy produkcyjne, gwarantujące wyjątkowo wysoki poziom czystości i świeżości produktu. Osiągnięty poziom jakości przekracza norweskie standardy produkcji produktów medycznych – Norwegian Medical Standard, europejskie standardy European Pharmacopoeia Standards i standardy dotyczące produkcji żywności Council for Responsible Nutrition. W swojej produkcji Nordic Naturals stosuje się również do reguł GMP (Good Manufacturing Practices) standardów dotyczących obiektów oraz ochrony środowiska jednocześnie osiągając wiodący w branży poziom świeżości.

Produkty Nordic Naturals są destylowane molekularnie z wykorzystaniem najnowszych technologii destylacji, co powoduje niwelację szkodliwych tłuszczy trans. Proces ten gwarantuje usuwanie metali ciężkich (ołowiu, rtęci itp.), polichlorowanych bifenyli i dioksyn. Jako przykład, poziom dioksyn w produktach Nordic Naturals szacuje się jako najniższy na świecie. Niskie nagrzanie i bardzo krótki czas procesu destylacji dają pewność, że olej nie ulegnie uszkodzeniu. Dodatkowo produkty Nordic Naturals nie mają rybiego smaku ani posmaku, a zamiast tego smakują wyśmienicie, co pomaga wyjaśnić, dlaczego dzieci i młodzież w każdym wieku je uwielbiają.

Podczas gdy większość skoncentrowanych olejów rybich na rynku jest dostępnych pod postacią estrów etylowych – formy syntetycznej, obecnej w diecie człowieka od około 30 lat, wszystkie produkty Nordic Naturals mają postać trójglicerydów, aby zapewnić optymalne wchłanianie i skuteczne działanie. Badania pokazują, że różnica w absorpcji jest istotna. Trójglicerydy mają wchłanialność do 70% większą niż estry etylowe.

 

MISJA I PROFIL FIRMY

W Nordic Naturals wierzymy, że oleje Omega są niezbędne do życia. Poprzez korygowanie globalnego niedoboru Omega-3, dajemy każdemu pokoleniu, to czego potrzebują, aby rozwijać się w zdrowiu i sile. Poprzez naukę i innowacje, robimy to do czego czujemy się zobowiązani – dostarczamy najbezpieczniejsze na świecie, najbardziej skuteczne oleje Omega.

 


“Jako, że ilość dowodów na skuteczność oleju z ryb rośnie i prowadzi do zwiększenia świadomości kluczowego znaczenia kwasów Omega-3 dla dobrego zdrowia, jest dziś ważniejsze niż kiedykolwiek, aby zrozumieć, jak czystość, świeżość i struktura determinuje jakość oleju z ryb. Założyłem Nordic Naturals mając za podstawowy cel poprawę jakości oleju z ryb, a dziś nasze zobowiązanie do innowacji pozostaje absolutnym przymusem.”

– Joar Opheim, Prezes Zarządu Nordic Naturals

 

 

Firma Nordic Naturals powstała w Arktycznej Norwegii, gdzie jej założyciel Joar Opheim dorastał i gdzie oleje rybie są częścią codziennego życia. Kiedy przybył do Kalifornii w połowie lat 80-tych, aby zakończyć studia MBA, Joar nie był w stanie znaleźć olejów rybich dobrej jakości, na których polegał podczas terapii lecząc swoje stare gimnastyczne kontuzje. Dlatego też musiał regularnie przywozić butelki z Norwegii – napełniając nimi walizki w trakcie podróży pomiędzy Norwegią a USA.

Z jego norweskiego dziedzictwa, znajomości oleju z ryb i miłości do nauki, powstał pomysł produkcji oleju rybiego o wysokiej jakości, spełniającego najwyższe standardy. Kierując się swoją osobistą misją dostarczania wysokiej jakości oleju rybiego na cały świat, Joar opracował kilka opatentowanych technologii produkcji oleju rybiego, między innymi likwidowanie rybiego posmaku i wprowadzenie procesów, które ukształtowały standardy dla kraju i całej branży. Dziś, Nordic Naturals jest wiodącym dostawcą olejów rybich na całym świecie, oferując szeroką gamę smaków, stężenia i form, które spełniają indywidualne potrzeby żywieniowe.

 

INNOWACJE OPARTE NA BADANIACH NAUKOWYCH

Przynosząc nową, odnoszącą się do czystości, świeżości, smaku, dawkowania i zrównoważonego rozwoju definicję jakości oleju z ryb, Nordic Naturals jest liderem rynku i prekursorem nowego modelu prowadzenia biznesu – szczerego, autentycznego i godnego zaufania.

Nordic Naturals wciela w życie praktyki etycznej i społecznej odpowiedzialności z uwzględnieniem świadomości ochrony środowiska, przejrzystości korporacyjnej, filantropijnego partnerstwa i edukacji – one wszystkie są integralną częścią naszej misji walczenia z globalnym niedoborem Omega-3.

clinicalresearch

W zgodzie z tymi podstawowymi wartościami, konsekwentne zaangażowanie w innowacje jest widoczne poprzez prowadzone badania naukowe i gwarantowane przez udział w badaniach klinicznych, recenzowanych przez czołowych na całym świecie ekspertów. Oleje rybie Nordic Naturals mają świetną reputację na całym świecie jako skuteczne, czyste i świeże, są więc regularnie wybierane przez niezależne instytucje badawcze i uniwersytety, takie jak Harvard, Columbia, Duke, UCLA i Cedars-Sinai Medical Center do prowadzonych przez nie badań. Dotychczas opublikowano ponad 40 badań, kolejnych 40 jest w toku. Produkty Nordic Naturals są dystrybuowane do ponad 30 krajów na 6 kontynentach, gdzie Nordic Naturals oferuje ponad 150 produktów w różnych smakach, stężeniach i formach.

Coraz to nowsze innowacje wprowadzane przez Nordic Naturals są dowodem na to, że gdy działamy w zgodzie z ważnymi wartościami, wielkie rzeczy mogą się zdarzyć, a zaangażowanie pozostaje absolutnie bezwarunkowe.