Olej rybi dla Twojego MÓZGU

Czy wiesz że? 

Kwasy – Omega 3

  • Sprzyjają zdrowiu psychicznemu i emocjonalnemu
  • Wspierają koncentrację i zdolność uczenia się
  • Spowalniają procesy starzenia i utraty pamięci
  • Chronią komórki nerwowe i mózgowe przed działaniem oksydacyjnym i starzeniem
  • Chronią przed i urazami mózgu i wspomagają rekonwalescencję pourazową
  • Bezpieczne w długotrwałym stosowaniu

Olej z ryb poprawia funkcjonowanie mózgu, pamięć i procesy myślowe. EPA i DHA, kwasy tłuszczowe omega-3 zawarte w oleju rybim, są szczególnie ważne dla mózgu i układu nerwowego, gdzie obsługują transmisje sygnałów mózgowych i zapewniają niezbędny budulec dla zdrowych tkanek. Badania pokazują, że olej z ryb wspiera funkcjonowanie mózgu, poprawia nastój i pamięć oraz chroni zdrowie mózgu i komórek nerwowych. Z jednego z ostatnich najbardziej ekscytujących badań wynika, że olej rybi może również chronić przed uszkodzeniami mózgu oraz pomaga odzyskać zdrowie po ich doznaniu.

Niestety, zdecydowana większość społeczeństwa nie zażywa minimalnych ilości EPA i DHA, które pozwalają zachować zdrowie i zapobiegają niedoborom. Bez odpowiedniej ilości tych kwasów tłuszczowych, aktywne i delikatne komórki mózgowe i system nerwowy nie mogą prawidłowo funkcjonować. Braki EPA i DHA powiązano z zaburzeniami emocjonalnymi, umysłowymi, psychicznymi takimi jak: utrata pamięci, depresja, lęki, zaburzenia koncentracji, problemy z nauką, choroba Alzheimera, demencja. EPA i DHA zawarte w oleju rybim są niezbędne dla prawidłowego rozwoju, utrzymania prawidłowego funkcjonowania oraz ochrony mózgu i systemu nerwowego, począwszy od życia płodowego poprzez dzieciństwo, dorosłość, aż do wieku późnego. Coraz więcej dowodów wskazuje na to, że olej rybi wspiera zdrowie psychiczne i pracę mózgu we wszystkich etapach życia.

Dzieci 

Olej rybi poprawia nastrój, koncentrację, ogranicza lęki, niepokój i problemy poznawcze dzieci wraz z problemami w nauce oraz z objawami ADHD.

Dorośli

Wykazano skuteczność oleju rybiego w terapiach leczenia depresji i zaburzeń dwubiegunowych.

Osoby starsze

EPA i DHA mogą spowolnić utratę pamięci i obniżenie zdolności poznawczych związanych ze starzeniem.

 

Opracowano na podstawie materiału promocyjnego Nordic Naturals: Fish Oil_Brain_HealthSeries

Post a comment