Targi MEDYCYNY NATURALNEJ I KOSMETOLOGII

Targi MEDYCYNY NATURALNEJ I KOSMETOLOGII – Warszawianka 17-19.04.2015

 

W dniach od 17 do 19 kwietnia odbyła się w Warszawiance kolejna odsłona Targów Medycyny naturalnej i kosmetologii.

Można było skosztować naszej herbaty DōMatcha®, zaobserwować proces jej zaparzania, a także zanurzyć się w filozofii japońskiej. Ponadto warto było posłuchać o ciekawych ceremoniach zaparzania matcha w Japonii.

IMG_1081Prawdziwa matcha to znany już w starożytności odcień japońskiej zielonej herbaty, która jest częścią kultury buddyjskiej Zen od wielu stuleci. Autentyczna matcha to tylko drobne, najwyższe liście krzewu herbacianego (bez żył i łodyg) powoli roztarte kamieniem do ultra-delikatnego proszku, który rozpuszcza się w gorącej wodzie. Jest to jedyna forma herbaty w której cały liść jest zużywany, co daje 100% potężnego arsenału składników odżywczych, witamin, minerałów, przeciwutleniaczy i aminokwasów, co świadczy o tym, że matcha jest jednym z najzdrowszych napojów na ziemi. Aby poczuć siłę działania jednej porcji matcha, trzeba pić co najmniej dziesięć filiżanek zwykłej zielonej herbaty. Jako DōMatcha® jesteśmy dumni z naszej autentyczności i jakości.

Matcha to herbata bogata w EGCG i jest silnym antyoksydantem.Test ORAC opracowany przez USDA, odkrył, że posiada znacznie więcej przeciwutleniaczy niż granaty, jagody lub nawet kapusta. Matcha według oceny ORAC posiada potężną dawkę 1384 jednostek/g, w porównaniu z granatu za 29 jednostek/g, jagody 24 jednostek/g lub jarmuż 18 jednostek/g.

Matcha zapewnia przedłużony zapas energii na okres do 4 godzin, więc nigdy nie doświadczysz „katastrofy”, nagłego spadku formy, który następuje podczas picia kawy. Ponadto, w odróżnieniu od kawy, odczyn kofeiny w matcha jest alkalizujący nie kwasowy. Matcha zawiera do 137 razy więcej  EGCG niż wszystkie inne herbaty!

Skutki picia Matcha są natychmiast zauważalne ze względu na jego bardzo drobnoziarnistą strukturę, która przyspiesza wnikanie do ciała!

 

Serdecznie polecamy naszą DōMatche dla osób, które zaczynają pyszną przygodę z zieloną herbatą.

Kolejna edycja targów już na początku czerwca również w Warszawiance.

Serdecznie zapraszamy!

 

Post a comment