Zielona herbata DōMatcha® może ochronić Twoje kości!

Zielona herbata może ochronić Twoje kości!

Zielona herbata, która znana jest ze swoich korzyści dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego oraz właściwości przeciwnowotworowych, może również pomóc w złagodzeniu stanu zapalnego i bólu związanego z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

RZS (reumatoidalne zapalenie stawów) aktywuje komórki zwane fibroblastami błony maziowej,DōMatcha® - stawy i kości komórki tkanki łącznej obecne w otaczającej stawy mazi. Rezultatem jest długotrwałe uszkodzenie stawów i przewlekły ból. Naukowcy hodowali te komórki i wystawiali je na działanie 3-galusanu epigallokatechiny (EGCG), składniku zielonej herbaty. Następnie komórki stymulowane były z białkiem z grupy cytokin – interleukiną 1 beta (IL-1B), które odgrywa główną rolę w degradacji stawów w reumatoidalnym zapaleniu stawów.

Już wcześniejsze badania zdeterminowały, iż fibroblasty poddane działaniu EGCG były w stanie lepiej blokować zdolność IL-1B do wytwarzania szkodliwych białek i enzymów. Najnowsze badania potwierdzają, że EGCG blokuje także aktywność dwóch cząsteczek interleukiny 6 (IL-6) i cyklooksygenazy drugiej (COX-2), które odgrywają znaczną rolę w niszczeniu naszych kości. EGCG blokuje także produkcję prostagladyny E2, która również powoduje zapalenie stawów.

Washington Post April 30, 2007
News-Medical.net April 30, 2007

Post a comment