Zielona herbata DōMatcha na HALLOWEEN


Przywołaj zieloną herbatę na HALLOWEEN

Witamy Cię w imieniu całego zespołu DōMatcha !halloween
Mamy zaszczyt wam przedstawić wywiad z Davidem Lyons z 18 Thirty Four. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy podzielić się z Tobą kilkoma przyjaznymi zdrowiu pomysłami na Halloween, aby stało się one bardziej zielone.

Nie przegap naszego przepisu na przepyszne czekoladowe praliny Halloweenowe z DōMatcha – Aly Shoom 🙂

Zespół DōMatcha Polska

DAVID LYONS Z 18 THIRTYFOUR

  • Powiedz nam coś o sobie- Nazywam się David Lyons, jestem właścicielem 18TrirtyFour, biznesu założonego by oferować Davidherbacianą edukację. Nie jest ona prowadzona w klasycznej formie zajęć, lecz na wiele różnych sposobów, uczymy poprzez komunikację, smak oraz stymulację wzrokową.
  • Od jak dawna pije Pan herbatę ?- Myślę, że to pytanie byłoby lepsze gdyby brzmiało, “czy kiedykolwiek nie pił Pan herbaty”?

    – Nie Pamiętam nawet momentu, w którym nie piłem jeszcze herbaty. Towarzyszyła mi ona przez całe życie. Jednak moim pierwszym wspomnieniem związanym z piciem herbaty jest picie jej ostudzonej ze spodka filiżanki. Muszę przyznać, że będąc Brytyjczykiem, z krwi i kości, to z pewnością intensywne czarne herbaty z odrobiną mleka i szczyptą cukru z Indii i SriLanki tworzyły napoje dzieciństwa, które do tej pory pamiętam.

  • Jaka jest Pańska ulubiona japońska zielona herbata ?- Największą przyjemnością jaką czerpię z herbaty jest jej aromat – początkowo jako liścia, następnie parzonego liścia i w końcu naparu, który dopiero niedawno nauczyłem się pić.

    – Kocham słodkie, świeże zapachy wiosny Gyokuro, orzechowe aromaty Genmaicha oraz poruszające doznanie smaku świeżej Hojicha. Uwielbiam również ciepłe Matcha Latte, dające mi wpaniałe uczucie ukojenia. Muszę jednak przyznać, że zanim nie spróbowałem Domatchy, nie doceniałem walorów tej z najstarszej japońskiej herbaty.

happy halloween

Pomocne wskazówki Haloweenowe.

Podekscytowany z powodu nadejścia Halloween, ale nadal szukasz pomysłów by to halloween było bardziej przyjazne zdrowiu i środowisku ?

Ten artykuł https://green.harvard.edu/tools-resources/green-tip/6-tips-greener-halloween zaczerpnięty z Harvard University pomoże Ci znaleźć pomysły na to jak sprawić by Twoje Halloween było bardziej zielone. Począwszy od kostiumów aż po nabywanie lokalnie uprawianych dyń.

Praliny czekoladowe z DōMatcha®

praliny z dōmatcha

Składniki:

1/2 szklanki suszonych śliwek bez pestek

¼ szklanki daktyli

3 łyżki masła orzechowego (używam migdałowego lub z orzechów włoskich)

1 łyżka syropu klonowego

3 łyżki niesłodzone kakao lub kakao w proszku

1/4 filiżanki kulinarnej domatchy do posypania

Sposób przygotowania:

1. Zblendować śliwki i daktyle na gładką masę.

2. Dodać pozostałe składniki z wyjątkiem DōMatcha. Blendować do połączenia się składników w gładką masę.

3. Uformować kulki , obtoczyć w zielonej herbacie DōMatcha®.  Schłodzić przez conajmniej 30 minut.

Przepis dodany przez Aly Shoom : http://www.alyshoom.com/

Zobacz inne  przepisy: http://domatcha.com/pages/how-to-prepare

Życzymy wszystkim Happy Halloween…  🙂

domatchabannercolddrinkmarch2016-1

Post a comment