Zrównoważone oleje rybie od Nordic Naturals

Od początku swojego istnienia firma Nordic Naturals była głęboko oddana sprawie zdrowych oceanów. Nasza dbałość o środowisko obejmuje:

UREGULOWANE RYBOŁÓWSTWO – Aby zapobiec nadmiernym połowom, 100% 0005naszych ryb jest pozyskiwane zgodnie z zasadami norweskiego systemu zarządzania rybołówstwem, który jest uznany za najbardziej zrównoważony model rozwoju rybołówstwa od ponad 30 lat.

OCHRONA PRZYŁOWU – Odpowiedzialnie używamy najbardziej odpowiednich narzędzi rybackich, stosujemy selektywne metody łowienia – korzystamy z najlepszych sieci łowiących, sortujemy siatki, używamy sieci o dużych oczkach – wszystko po to, aby chronić przed przyłowem ryb niestanowiących naszego celu.

OCHRONA SIEDLISK – Używamy metod połowu za pomocą lin i sieci, aby chronić florę morską i ekosystem przed zniszczeniami jakie są powodowane przez metody takie jak trałowanie i pogłębianie dna.

ZAPOBIEGANIE ZANIECZYSZCZENIU MORZA – Aż do 80% zanieczyszczeń mórz jest spowodowanych przez źródła lądowe takie jak spływ ścieków i odpadów. Nasze nadmorskie zakłady przetwórstwa są branżowym liderem minimalizacji zanieczyszczeń i ochrony zasobów morskich.

ŹRÓDŁA NA WYŁĄCZNOŚĆ – Przez lata wypracowaliśmy model wyłącznej współpracy z najlepszymi niezależnymi rybakami, aby zagwarantować, że 100% naszych ryb jest wykorzystywanych do spożycia przez ludzi, lub zwierzęta. W ten sposób eliminujemy występowanie odpadów, które często występują podczas pozyskiwania większych gatunków.

Nordic Naturals używa tylko dziko złowionych ryb ze zrównoważonego połowu.

Dorsz arktyczny (29% naszego zaopatrzenia)
Pozyskiwany z Morza Norweskiego Podczas gdy inne narodowości używają urządzeń do trałowania dna, norwescy rybacy wykorzystują metody połowu za pomocą lin i sieci aby uniemożliwić uszkodzenie dna morskiego, ochronić siedliska i ekosystemy

Sardynki pacyficzne i peruwiańskie anchois (67% naszego zaopatrzenia)
Pozyskiwane z południowej części Pacyfiku, u wybrzeży Peru. Raport z badań z 2008 roku ocenił jakość peruwiańskich łowisk jako najlepszy na świecie.¹

Łosoś alaskański – gatunek pink i sockeye (4% naszego zaopatrzenia)
Pozyskiwane wyłącznie z wód zatoki Cook Inlet, rejon półwyspu Kenai, Alaska. Dziki łosoś alaskański to gatunek dobrze zarządzany i trwały, nie jest on uważany za zagrożony przełowieniem

Opracowano na podstawie materiału Nordic Naturals: “Nordic Naturals’ Sustainable Fish Oil”.

1.Mondoux S, et al. (2008) Ranking maritime countries by the sustainability of their fisheries, p. 13–27. Fisheries Centre Research Reports 16(7). Fisheries Centre, University of British Columbia [ISSN 1198–6727].

Post a comment